SEZON WĘDKARSKI 2020
                  Z przyjemnością zawiadamiamy, że Przedsiębiorstwo Komunalne NAŁĘCZ Sp. z o.o. planuje otwarcie sezonu 2020 na dzień 1 kwietnia. Aktualnie trwają prace modernizacyjne na groblach oraz tworzone są obiekty małej architektury parkowej dla poprawy komfortu wędkarzy. Dokonujemy także bieżących zarybień naszego akwenu. W listopadzie i marcu uzupełniamy obsadę ryb o następujące gatunki:

• KARP

Posiada mocny tułów o płaskiej stronie brzusznej, długą płetwę grzbietową. Cechą charakterystyczną są także 4 wąsiki – 2 małe, na górnej wardze i 2 większe w kącikach pyska. Wymiar ochronny na Gminnym Łowisku NAŁĘCZ do 35 cm.

 

 

 

• AMUR 

Cechuje się smukłym tułowiem. Grzbiet ma kolor brunatnozielony, natomiast boki są złotego koloru. Charakterystyczne dla amura są duże łuski oraz umieszczone nisko, tuż przy pysku oczy. Wymiar ochronny na Gminnym Łowisku NAŁĘCZ do 50 cm.

 

 

 

• LIN

Liny to ryby, które posiadają złoto miedzianą, złoto zieloną barwę, drobną łuskę, która pokryta jest wyjątkowo grubą warstwą śluzu.
Wymiar ochronny na Gminnym Łowisku NAŁĘCZ do 30 cm.

 

 

 

• SZCZUPAK

Wydłużone ciało z płetwą grzbietową znajdującą się aż przy płetwie ogonowej. Jest najczęściej oliwkowo zielony, z ubarwieniem żółto białym wzdłuż brzucha. Boki z reguły zielonawe w żółte plamy oraz od kilku do kilkunastu ciemnych plam na płetwach. Wymiar ochronny na Gminnym Łowisku NAŁĘCZ do 55 cm.

 

 

• JESIOTR

Charakteryzuje się wydłużonym kształtem ciała. Grzbiet ma barwę szaro lub brązowozieloną, boki są jaśniejsze, brzuch jest jasnożółty lub różowobiały. Otwór gębowy mały, pośrodku dolnej wargi występuje wąska przerwa. Wymiar ochronny na Gminnym Łowisku NAŁĘCZ do 50 cm.

 

 

• SANDACZ

Ma smukły tułów, z pręgami schodzącymi od grzbietu w dół. Górna płetwa jest ostra. Posiada dużą paszczę i większe niż u innych drapieżników zęby. Wymiar ochronny na Gminnym Łowisku NAŁĘCZ do 50 cm.

 

 

 

Sprzedaż zezwoleń na połów ryb na GMINNYM ŁOWISKU NAŁĘCZ rusza od 17 lutego b. r.
Dostępne będą dwa rodzaje zezwoleń:
imienne zezwolenia sezonowe w cenie 250zł
imienne zezwolenia jednorazowe w cenie 30zł

Zezwolenia do nabycia w Biurze Obsługi Klienta ul. Bełżycka 77 w godzinach:
poniedziałek – piątek 7:30-15:30
oraz na terenie Gminnej Oczyszczalni Ścieków ul. Górki 43A w godzinach:
poniedziałek – piątek 6:00-19:00
sobota 7:00-14:00
niedziela 8:00-10:00 lub u wyznaczonego pracownika PK Nałęcz.

Szczegółowe informację znajdują się w regulaminie wędkowania Gminnego Łowiska Nałęcz.

regulamin łowiska

Informujemy, że istnieje możliwość wysyłkowej sprzedaży zezwoleń sezonowych na połów ryb na GMINNYM ŁOWISKU NAŁĘCZ. Warunkiem jest wypełnienie kwestionariusza osobowego i przesłanie go wraz z potwierdzeniem wpłaty na adres bok@pknalecz.eu

Imienne zezwolenia sezonowe w cenie 257zł (karnet 250 zł PLUS koszt wysyłki) zostaną przesłane do nabywcy listem poleconym.

formularz i dane do przelewu